![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5108233
*
nr 510 8233
Spegel
Barockstil, höjd: 70
Utrop:
100 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2008
kl 16:16:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 21:30:40
1
100 kr
19/2 21:41:52
1
150 kr
20/2 11:04:27
2
200 kr
20/2 14:51:14
1
250 kr
21/2 08:22:02
2
350 kr
21/2 14:45:38
3
350 kr
21/2 14:46:08
3
400 kr
21/2 17:19:11
4
1.500 kr
21/2 20:33:09
5
500 kr
21/2 20:36:11
5
600 kr
24/2 19:30:26
6
950 kr
24/2 19:31:00
6
1.300 kr
24/2 20:36:45
6
1.800 kr
24/2 22:30:23
7
2.200 kr
25/2 08:18:39
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 510 8233
Spegel
Barockstil, höjd: 70
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/2 21:30:40 | 1 | 100 kr |
19/2 21:41:52 | 1 | 150 kr |
20/2 11:04:27 | 2 | 200 kr |
20/2 14:51:14 | 1 | 250 kr |
21/2 08:22:02 | 2 | 350 kr |
21/2 14:45:38 | 3 | 350 kr |
21/2 14:46:08 | 3 | 400 kr |
21/2 17:19:11 | 4 | 1.500 kr |
21/2 20:33:09 | 5 | 500 kr |
21/2 20:36:11 | 5 | 600 kr |
24/2 19:30:26 | 6 | 950 kr |
24/2 19:31:00 | 6 | 1.300 kr |
24/2 20:36:45 | 6 | 1.800 kr |
24/2 22:30:23 | 7 | 2.200 kr |
25/2 08:18:39 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53